Gençler yetişkinlerin yönlendiriciliğine ihtiyaç duyan bağımlı bir kategori değil, kendi değerleri, yaşam anlayışları olan insanlardır.Gelişim ve Demokrasi Partisi gençlerin, siyasette, sanatta, yaşamda kendilerini ifade etmelerine zemin sağlayacaktır. Bu yolla gelecekte ülkemizi yönetmeye aday gençler kendilerini yetiştirme fırsatı bulacaklardır.

Her şeyden önce gençleri potansiyel suçlu yada işleri heran berbat edeceklermiş gibi düşünmeden onlarla içinde bulunduğumuz tüm sorumlulukları paylaşacağız. Gençler özgürleştikçe kendilerini ifade edecek ve topluma faydalı olacaklardır.

Gençleri kendi değer yargılarımız yönünde tornaya vurmak, tasarımlamak, bir inanç eksenine çekmek gibi uğraşlara girmeyeceğiz, onlar için gerekli olan eğitim,spor, sanat ve kültürel alanlar ve yaşam alanlarını sağlamak en önemli görevimiz olacaktır. Gençlik kategorik olarak yaş içerse de toplumda alacağı yer yetişkinlerden daha düşük olarak gösterilmeyecektir.

Gençler inovaktif olmalı, bilim ve fenle eğitimlerini, kimliklerini geliştirmeli. Onların en başarılı siyaseti mesleklerinde yükselmektir. Kendilerini diledikleri alanda yetiştirmek hakkına, dilediği mesleği seçme hakkına sahip olması için tüm imkanlar sağlanacaktır.

Gençlik toplumun her kesimini kapsayan en dinamik kesimdir. Başta sanayilerde, fabrikalarda çalışanlar olmak üzere tamamı her tür önemi, yardım ve desteği hak etmektedirler. Onları da sürekli eğitim ve sosyal merkezlerde hem hayata hazırlamak hem de sosyal yönden geliştirmek için devletin tüm imkanları kullanılacaktır.

Lise ve üniversite gençliğinin yanı sıra başta yönetim kademelerimiz, olmak üzere gençliğin çalışan kesimine de el uzatarak onlarla birlikte demokrasiyi kuracağız.

Mesleki eğitimin geliştirilmesini, modernleştirilmesini sağlayacağız.

Gençlere sağlayacağımız sanat ve kültür kartla sanat ve kültür faaliyetlerine katılmalarının önünü açacağız. Gençlerin yoğun olarak bulundukları yaşam alanlarında spor, sanat kültür merkezleri kurarak onların bu alanlarda da üretime katılmalarını sağlayacağız.

Aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşın.

 588 toplam okunma,  1 bugün okunma