Kıymetli Vatandaşlarım,

Gelişim ve Demokrasi Partisi olarak, temiz ve yeni siyasetin ülke çapında öncüleri olacağını düşündüğümüz vatandaşlarımıza ulaşmak istiyoruz. Ülkemizin geleceğinde pay ve söz sahibi olacak binlerce vatandaşımızı partimizin yetkili organlarında, yönetimlerine katılmaya, bir sonraki seçimin vekilleri, belediye başkanları, belediye meclis üyeleri olarak görmeyi umut ediyoruz.

Uzun yıllardır yıpranan, güvenini kaybeden siyasi kadroların tazelenmesi için ülke sorunları ile ilgilenecek iş ve özel yaşamında başarılı yeni kadroları siyasete kazandırmak hedefimizdir. Partimizin kuruluşunda belirlediğimiz temel ilke ve kurallar ayrımsız her vatandaşımıza siyasette söz sahibi olma, tüm organlarda yer alma hakkı tanımaktadır.

Siyasete yaklaşımımız, ülkemizin esenliği, halkımızın mutluluğu ve refahın gelişip adil dağıtılması içindir. Bu ilke ve prensiplerde ilham aldığımız güç 1923-1938 kurucu değerleridir. Bu değerleri günümüz gerçekliği içinde yeniden bağımsız, ekonomisi kendine yeten bir Türkiye’yi geliştirmek, büyütmek, tam demokrasiyi hakim kılmak en önemli amaçlarımızdandır.

Ben ne yapabilirim ki diye sorabilirsiniz. Biz de size her vatandaşımızın kendi ve ülke geleceği için siyasete katılmasının, görev almasının geleceğimiz için rolünden ve öneminden söz ederiz. On yıllardır benzer yüzlerle, karanlık amaçlarla, kişisel ve topluluk çıkarları için sürdürülen siyaset artık kirlenmiş, kilitlenmiştir. 

Önceliklerimiz, vatanın bütünlüğü, milletin esenliği, bireyin gelecek için umutla bakabileceği bir Türkiye’dir. Bunun sağlanabilmesinin en önemli zemini, ekonomiden başlayıp her alanda özellikle eğitimde halkın çıkarlarını önceliğine koyan program ve projelerin geliştirilmesidir.

Yeni şeyleri, dünyaları keşfetmekten önce, bildiğimiz ve kaybolan, yıpratılan değerleri yeniden hakim kılmak, inşa etmeye daha çok önem veriyoruz. Bunun zor olduğunun farkındayız ve var olan yıpranmış siyasi kadrolarla yapamayacağımıza da inanıyoruz. Bu nedenle toplumun her alanda başarılı evlatlarının bize el vermesine, katılmasına ihtiyacımız var.

Siyasette hala kirlenmemiş, hedeflerini unutmamış, az sayıda olduğunu düşündüğümüz deneyimli ve tecrübeli siyasetçilerimizin de katkı ve görüşlerinin bizim için önemi büyüktür. Bu nedenle çalışmalarımızı yeni, genç siyasetçilerimizi içine alacak büyük bir gelecek vizyonu ile yürütmek istiyoruz.

Bu vizyonun en önemli hedefi, kadın, erkek eşit temsili, partimizin ve gelecekte hükümetimizin bütün organlarında uygulamaktır. Bu hedefe ulaşmadan partimizi demokratik bir parti olarak tanımlamayacağız. Bu nedenle kadın erkek ayırmaksızın sizleri yeni siyasete, bu büyük vizyona davet ediyoruz.

Vizyonumuzun bir başka önemli yönü de, vatandaşlarımızı ırk, inanç, düşünce ayırmadan halkın refahı, bireyin özgürlüğü için bir araya gelmesidir. Bu sayede  binlerce yıl pek çok medeniyete yuva olmuş Anadolu’yu, topraklarımızı yeniden barışın, gelişmenin, bereketin merkezi, mazlum ulusların öncüsü yapabiliriz.

Bu duygularla sizi, yakınlarınızı Gelişim ve Demokrasi Partisi çatısı altına, demokratik, katılımcı, eşit temsille siyasete katılmaya davet ediyoruz. Kendiniz için, aileniz için, ülkeniz için yapabileceğiniz şeyleri yapmanın şimdi tam zamanıdır. Bu duygularla ilginize şimdiden teşekkür ediyor, size, ailenize esenlikler, mutluluklar diliyorum. 

“Bu davet bizim”

Özlem Ağırman
Genel Başkan

Gelişim ve Demokrasi Partisi 

“Yarının Kadın İktidarı”

 

Mektubu PDF olarak indirmek için tıklayın GDP-genel-baskan-mektup-son

Her konuda görüş ve katkılarınızı bekliyoruz.

Aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşın.

 

 

 

 85,516 toplam okunma,  2 bugün okunma